środa, 15 lutego 2017

Jak być pewnym siebie?

Dzisiejsze media kreują kult mody. Kreują wizję co jest Fit. Jak się w tym wszystkim odnaleźć?
Na pewno nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy gorsi. Każdy z nas to indywidualna cząstka piękna która sama w sobie jest idealna. Złudny obraz utworzony przez telewizję zasila ruch pieniądza. Ludzie częściej chodzą na siłownie, dbają o zdrowe odżywianie kupują akcesoria które pomagają im osiągnąć wymarzoną sylwetkę promowaną przez media społecznościowe. Kosztem czego? Wyrzeczeń?   Pieniędzy przeznaczonych na ten cel?  Czy nie lepiej jest zaakceptować siebie? Tacy jacy jesteśmy- JESTEŚMY piękni, różni- I to jest w nas niesamowite.


Oto kilka podpunktów które pomogą Nam zaakceptować siebie.
Samoświadomość- Pierwszym krokiem w budowaniu pewności siebie jest pogłębienie kontaktu ze sobą: z tym, co czujesz, co myślisz, obserwowanie tego, jak się zachowujesz, weryfikowanie swoich założeń na temat siebie, innych i świata. Tu bije źródło, od którego zaczyna się zmiana.Samoakceptacja- akceptacja to patrzenie na siebie sercem, nie oczami!
Im bardziej siebie akceptujesz, tym czujesz się pewniej.Zadowolenie z siebie- Świat – widziany oczami osoby zadowolonej z siebie, która myśli: „To, co robię i jak to robię, jest wystarczająco dobre, umiem doceniać swoje starania, wysiłek i energię. Nawet jeśli coś mi nie wychodzi, widzę, ile z siebie daję i jestem sobie za to wdzięczny”. Moim zdaniem niezadowolenie z siebie jest formą karania się za to, co robimy i jacy jesteśmy.


Wiara w siebie- Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu!  Odkrycie swoich marzeń, potrzeb i chęci  realizowania. Potrzebujesz do tego wiary w siebie. Ta rzecz wewnętrznej pewności siebie to przekonanie, że poradzisz sobie z tym, co zamierzasz. Postawa: „potrafię to zrobić, a jeśli nie, znajdę sposób, żeby się nauczyć”.poczucie wartości- Stań się ważny sam dla siebie! Poczucie własnej wartości buduje miłość do siebie, traktowanie siebie jako ważnej osoby, cennej samej w sobie tylko dlatego, że jest. Niezależnie od posiadanych umiejętności, osiągnięć, tego, co robisz, bez konieczności udowadniania czegokolwiek innym. Osiągnięcia budują naszą wiarę w siebie,


Zaufanie do siebie-  Bądź ekspertem w swoich sprawach!  Doświadecznie spokoju wynikającego z przekonania, że sam wiesz najlepiej, co jest dla ciebie dobre. 


Odpowiedzialność za własne życie- czy mogę zmienić to, co mnie irytuje? 
Wzmocnij poczucie odpowiedzialności za własne życie, możesz wypisać istotne rzeczy, które cię złoszczą, irytują, frustrują lub z których jesteś niezadowolony w pracy i w życiu osobistym. Podziel te sytuacje na cztery grupy: te, na które masz wpływ i starasz się je zmienić; te, na które nie masz wpływu, a jednak działasz; te, na które masz wpływ, ale nie podejmujesz działania, i te, na które nie masz wpływu i nie podejmujesz działań. Zastanów się, jak często poświęcasz energię na to, na co nie masz wpływu? Jakie są tego efekty? Czy są takie sytuacje, które cię irytują, masz na nie wpływ, ale nie podejmujesz działania? Jakie najmniejsze kroki mógłbyś podjąć już teraz, aby pełniej zaspokoić swoje potrzeby już dziś? Podejmij śmiałą decyzję, żeby zacząć działać w sferze „mam wpływ”, a nie trwonić cennej energii w „nie mam wpływu”. Każdego dnia, kiedy doświadczasz frustracji, zadaj sobie pytanie: czy mogę zmienić to, co mnie irytuje? Jeśli tak, działaj.

Pamiętajcie! Na wszystko trzeba ciężko pracować- a owoce tej pracy będą dla Nas najlepszą nagrodą :)Materiały zaczerpnięte z Internetu.

10 komentarzy:

 1. Super post. Wiedza w pigułce. Czas wziasc sie za siebie i uwierzyc na nowo! Teraz bedzie mi latwiej. Pozdrawiam i zycze sukcesow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje :) życze sukcesów na nowej drodze zmiany ;)

   Usuń
 2. Zrobiłabym ten post w inny sposób ;) mimo to jest całkiem ciekawy ;)
  favcosmeticsbymaksi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne wskazówki. Ja jestem pewna siebie i zawsze podejmuje decyzję śmiało. Pozdrawiam i zapraszam do mnie, a może akurat coś ci się spodoba i zostaniesz ze mną na dłużej poulciak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny, ciekawy post :)

  http://agnesssja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wpis, bardzo mądry! Szacunek ☺

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Cieloo Bluu , Blogger